Jucătorii echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Roman şi Paul Anton au fost selecționați pentru stagiul de pregătire al echipei naționale a României din Antalya. Cei doi se vor prezenta la reunirea lotului de pe 3 februarie ce va avea loc la Hotel Mardan Palace, foarte aproape de locul unde echipa târgujiană își desfășoară cantonamentul.
Echipa națională a României, formată doar din jucători selecționați din Liga I va ectua un stagiu de pregătire de 12 zile în Antalya în perioada 3-15 februarie. Tricolorii vor disputa 3 meciuri amicale împotriva Bulgariei, Republicii Moldova și Sioni Bolnisi, o echipă de club din Georgia.
7 februarie: România-Bulgaria
10 februarie: România- Sioni Bolnisi (Georgia)
14 februarie: România-Moldova



















