Echipa Olguţei Vasilescu, egal la Târgu-Mureş. Dacă n-a fost ploaie de goluri a fost ploaie de pumni! La final jucătorii celor două echipe s-au bătut parte-n parte!

0
169

588895-cs-u-craiova

CS Universitatea a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu ASA Târgu Mureș, într-un meci din etapa a 4-a din Liga a II-a, seria B2.

S-a terminat 1-1, goluri Opriţa, respectiv Bumba, din penalty, în minutele de prelungiri. CS Universitatea a avut doi jucători eliminați, Dragalina în minutul (76) și Izvoranu în minutul (90+3), în timp ce de la echipa din Târgu Mureș a primit cartonaș ,,roșu” Szilagy în minutul (24).

ASA Târgu-Mureş: Caparco – Homei (Hanca, 80), Vîrtic, Patriche, L. Szilagyi – Cioinac, Al. Dan – Bumba, Buhuşi (Miclea, 61), Buhăescu – A. Creţu (Aniţoiu, 27).Antrenor: Eduard Iordănescu

CS U Craiova: Brac – Cîrjă, Z. Ljubinkovic, Izvoranu, I. Stancu – Ad. Ionescu (Dragalina, 66), Pleşan – Dragu, Precup (Sin, 46), Opriţa (Fl. Pătraşcu, 83) – A. Voinea. Antrenor: Erik Lincar

Eliminări: L. Szilagyi (24) / Dragalina (77), Izvoranu (90+3)

În minutul 24 spiritele au luat pur şi simplu foc Lorand Szilagyi l-a călcat pe Dragu şi a văzut direct ,,roşu” (24), secundul lui Edi Iordănescu, Alexandru Radu, a protestat vehement şi a fost şi el eliminat de ,,centralul” Kovacs, iar spiritele s-au mai calmat cât de cât abia după două minute de parlamentări! Omul în plus pentru oaspeţi nu prea s-a văzut, mai aproape de gol fiind Bumba (35) şi Buhuşi (43).

Reuşita lui Opriţa din minutul (68) părea să aducă toate punctele în Bănie, dar în prelungiri Bumba nu a fost de acord, iar după un penalty uşor acordat de arbitru amarcat pentru 1-1, motiv pentru cele două tabere să se încaiere după ultimul fluier, combatanţii împărţindu-şi pumni şi pe teren, şi în drum spre vestiare!